مرکز خرید و فروش انواع کاشی
خانه / دیناسرام / تولید کاشی با خاک قرمز پخت

تولید کاشی با خاک قرمز پخت

تولید کاشی با خاک قرمز پخت یکی از روش‌های تولید کاشی است، کاشی‌ها را به روش‌های دیگری همانند تولید کاشی هفت رنگ، تولید کاشی سیمانی و …. نیز تهیه می‌کنند.

آیا کاشی فقط با خاک قرمز پخت تولید می شود؟ خاک های قرمز پخت از کجا تامین می شود؟ تولید کاشی با خاک قرمز پخت بهتر است یا خاک های دیگر؟

تولید کاشی

چگونه کاشی تولید کنیم؟

به صورت کلی روش‌های ساده چگونگی تولید کاشی در کارخانه‌جات در ادامه ذکر می شوند، ۴ مرحله اصلی انجام می‌شود تا کاشی تهیه گردد.

چگونگی تولید کاشی را در ادامه با هم بررسی می کنیم:

  • آماده سازی مواد اولیه، مواد اولیه متفاوتی مانند خاک رس، ماسه، بتن، سنگ و… را پس از خرد کردن به روش‌های گوناگون مانند روش غلطکی، سنگ شکن، چرخشی، چکشی و خردکننده های فکی خرد می کنند، تا تبدیل به پودر کرانول شوند.
    مواد اولیه پس از خرد شدن با دو روش تر و خشک به پودر تبدیل می گردند.
  • شکل‌دهی کاشی، پس از پودر کردن کاشی‌ها آن‌ها را به شکل قالب در می آورند.
  • پخت کاشی، این عملیات به صورت تک پخت، دو پخت و سه پخت انجام می گیرد، که معمولا کاشی‌های سه پخت رنگ‌ها و طرح‌های زیباتری دارند.
  • مرحله آخر تولید و بسته بندی کاشی، این مرحله به روش‌های دستی و اتوماتیک انجام می شود تا کاشی‌ها را راهی بازارها کنند.

تولید کاشی

کاشی چگونه با خاک قرمز تولید می شود؟

خاکی که برای پخت کاشی‌ها به کار می رود خاک قرمز یا سفید است، زمانی اصطلاحا می گوییم کاشی با خاک قرمز تهیه شده که خاک مورد استفاده برای تهیه کاشی خاک رس یا آجری یا … (خاک رنگ قرمز) باشد.

در ایران محصول کاشی بیشتر با خاک های قرمز پخت تولید می شود. رکن اصلی خاک های قرمز پخت بالکلی و کائولن آن می باشد، که بعد از پخت به رنگ تیره در می آید. اکثر بالکلی های مرغوب از معادن شیراز تامین می گردد. کائولن نیز به صورت منطقه ای در اکثر مناطق موجود می باشد. اکثر فلدسپارها و سیلیس ها سفید پخت می باشند ولی به دلیل قیمت مناسب و موجود بودن در معادن مختلف نیازی به تهیه نوع قرمز پخت آن نیست.

به طور مشترک در هر دو محصول قرمز پخت و سفید پخت استفاده می گردد. از لحاظ کیفیت برای مشتری این دو نوع خاک تفاوت چندانی ندارد و بیشتر برای تولید کننده هزینه هایی در بر دارد. البته خاک سفید پخت از لحاظ سلیقه ای مشتری، مناسب تر می باشد.
در کشورمان کاشی با خاک‌های قرمز رنگ (رس، کوارتز و…) بیش از کاشی سفید تهیه می‌شود، البته بد نیست بدانید پس از پخت کاشی این رنگ قرمز به رنگ تیره تغییر می یابد.
دو خاک قرمز و سفید از نظر کیفیت فرقی ندارند ولی افراد بسیاری خاک سفید را به خاطر رنگ روشنش ترجیح می دهند.

تولید کاشی

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
حسین رحمانیان
راه های ارتباطی با مشاور فروش:
شماره موبایل: 09103467032
پست الکترونیکی: hosienrahmanian6851@gmail.com

مطلب پیشنهادی

انواع سایز کاشی

فروش انواع سایز کاشی برای ساختمان سازی

قیمت فروش کاشی در مقادیر و سایزهای مختلف برای شغل ساختمان‌ سازی اهمیت زیادی دارد، …

پاسخی بگذارید